Ortam sıcaklığının değişmesi sebebi ile buzdolabının ses seviyesinde değişiklik olabilir. Çalışırken gürültü varsa bunun sebebi zemin düz değil veya zayıftır.
Buzbolabınız soğutma ayarı dereceli ise +4 / -18 olarak ayarlamalısınız.Bozdolabınız ayar düğmeli ise ayarını 2 konumuna getirmelisiniz. Buzdolabınız Max - Min olarak ayarlanıyorsa Min ayarına getiriniz.Yiyecekleri arka duvara değmeyecek şekilde yerleştiriniz.Sorun çözülmezse Pendik Buzdolabı Tamir Servisi Çözüm Teknik'i arayıp çözüm sağlayabilirsiniz.
Buzdolabınızda otomatik buz çözme özelliği varsa bu tamamen normaldir. Nofrost cihazlarda içinde bulunan nem soğutma bölmesinin arka duvarına çarpar ve donar. Daha sonra buz çözme yöntemi ile tekrar eritilir.
Dondurucu (Dipfiris) Bölümünün kapısı açık kalmış olabilir. Dolabınızın fişini çekerek buzları çözülmesini sağlayın daha sonra temizleyerek kullanabilirsiniz. Bu bir arıza değildir.
Buzdolabınız FN ise soğutucu bölümünün tavan kısmında bulunan Aktif Karbon filtreyi güneşte bekletiniz. Bu filtre güneşte (UV ışığı) da kendini yenileyecektir. Dolabınızı çalıştırmadan önce filtreyi yerine takmayı unutmayınız. Buzdolabınız da bir gıda çürümesi olduysa karbonatlı su ile temizleyiniz.
Makinenizin yükleme kapağı kapanmamış olabilir. Musluğu kapalı olabilir veya su kesik olabilir kontrol ediniz.
Kirli su gider hortumu tıkanmış veya hortum kırılmış olabilir. Hortumunuzu temizleyerek düzeltin. Filtre pompası bozulmuş veya tıkanmış olabilir.
Giriş hortumunun vida bağlantılarını kontrol ediniz. Tahliye hortumunu kontrol ediniz sızıntı yapıyor olabilir. Tahliye hortumunu değiştiriniz.
Makineniniz fişini çekerek alt kısmında buluna kapağı açınız pompa filtresine bir şey kaçmış olabilir (Para, düğme, toka ) gibi. Kapağı açınca su akacaktır bu bir arıza değildir. Makinenizin yükü ağırsa o zamanda sıkma yapmayabilir.
Deterjanı çok fazla kullanmış olabilirsiniz. Deterjan bölümünü yıkayınız ve sonra ki yıkamada deterjan ölçüsün azaltınız.
Makinenizin yerinde eğim olabilir yerini kontrol ediniz veya makinenizi çok doldurmuş olabilirsiniz. Kontrol ediniz.
Bulaşık makineniniz filtresi (limon çekirdeği, cam parça gibi)tıkanmış olabilir. Gider hortumunu ve filtresini temizleyiniz. Kontrol ettikten sonra hala makinanızı çalıştırabilirsiniz. Aynı sorun devam ediyorsa; pompasın bozulmuş olabilir arızanın çözümlenmesi için  7/24 hizmetinizde olan Pendik Bulaşık Makinesi Tamir Servisi Çözüm Teknik'i aramanız yeterlidir.
Su musluğu kapalı veya sular kesik olabilir kontrol ediniz. Kontrol sonrasında reset yaparak tekrar çalıştırınız. Sorun giderilmedi ise Pendik Bulaşık Makinesi Tamir Servisi Çözüm Teknik'i arayarak hızlı ve güvenli hizmet alabilirsiniz.
Deterjan bölümünün önüne bulaşık gelmiş olabilir kontrol ediniz. Deterjan bölümünün önünün açık olmasına dikkat ediniz.
Gelen servis ekibimiz öncelikle arıza yerinde giderir fakat atölyeye alınan beyaz eşyaların tamir süresi en fazla 1 iş günüdür.
Değişim yaptığımız parçalara 1 yıl garanti kapsamındadır ve işçilik vb. ücret talep edilmez.
Telefonda anlaşılabilecek arızalara değişmesi gereken parça ve fiyat söylenir. Anlaşılmayan arızalarda servis ekibimz yerinde analiz ederek fiyat çıkartılır.
Top