Buzdolabı Tamiri

 BUZDOLABI TAMİRİ

Buzdolabı Tamiri; Günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen buzdolabı insan hayatının  en temel ihtiyaçlarından olan yiyecek içecek, ilaç gibi gıdalarımızı sakladığımız en önemli cihazlardan biridir. Gündelik yaşamımızda vazgeçilmez bir makine olan buzdolabı, insan hayatının temel ihtiyaçlarından Bütün meyve, sebze, yemek, ekmek, su,  yoğurt, baklagiller, ilaçlar ve sayılabilecek daha birçok şeyi buzdolabı gibi koruyucu bir cihazın içinde ömrünü uzatarak ve uzun zamanlar koruyabilmek için saklayabiliriz. Hayatımızdaki önemli ihtiyaçların muhafaza edilmesine yarayan buz dolabının bozulması çok büyük sebeplere yol açabilir. Buzdolabı servisi bu noktada, buz dolaplarımızın bozulmasında ilk arayacağımız yer olmakta ve buzdolabımızın tamir edilmesini talep ettiğimiz firmanın işinin ehli olduğundan emin olmalısınız. Buzdolabı servisleri tamir işini  hızlı bir şekilde yapmalıdır ki dolapların içinde bulunan yiyecek, içecek, gıdalar, ilaçlar arızadan dolayı ısınıp bozulmaya yüz tutup çöp haline gelmesinler. Pendik Buzdolabı Tamir Servisi Çözüm Teknik olarak sizlere en kaliteli en güvenilir hizmeti sunmak için 7/24 çalışmaktayız.

BUZDOLABI TAMİRİ GEREKTİREN DURUMLAR

Buzdolabım Koku Yapıyor?

Buzdolabınızdan kötü kokular geliyor ve temizlemenize rağmen gitmiyorsa karbonatlı su ile temizlemeyi ve daha sonrasında buzdolabının arka kısımında yer alan motor kontrol edilmeli. (Gıda dökülmesi için). Filtre değişimi gibi profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyarsanız bizi arayabilirsiniz.

Buzdolabım Durmadan Çalışıyor?

Bunun öncelikli sebebi buzdolabının gaz eksikliği olabilir. Bazı durumlarda filtre temizliği yapıldığında düzelmektedir. veya sorun çok daha ciddi ve motorunuz da olabilir. Ücretsiz arıza tespiti için bizi arayabilirsiniz.

Buzdolabım Çok Gürültülü Çalışıyor?

Kombi bakımı her sene düzenli olarak yapılırsa doğal gaz faturanızda ciddi anlamda düşüş görürsünüz. Yaz kış fark etmez kombi sadece ısınmak için değil mutfak ve ocak içinde kullanılmaktadır. Kombi bakımını düzenli olarak yaptırmadığınız sürece size daha fazla maliyete sebep olacaktır.

 

BUZDOLABI İÇİN FAYDALI BİLGİLER

  • Buzdolabınızı yerleştirirken arkadan duvar ile mesafesi en az 10 cm yanlardan ise 5 cm olmalıdır.
  • Buzdolabınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız yılda 1 kez özellikle yaz günlerinde olmak üzere 2 gün içini boşaltıp fişini çekerek dinlendiriniz.
  • Buzdolabınızın motor bölümünde bulunan radyatör dediğimiz parçanın temizliği en az 2 ayda bir olmak üzere metal olmayan fırça yardımı ile temizlenmelidir.
  • Buzdolabı direk güneş alan bir konumda olmamalı.
  • Buzdolabının ön ayakları arkaya eğimli olacak şekilde ayarlanmalıdır.
  • Buzdolabının içerisine kesinlikle sıcak bir madde konulmamalıdır.
  • Buzdolabının içini sirkeli su veya 1 litre suya 1 kaşık karbonat, 1 kaşık tuz ilave edip buzdolabınızın iç temizliğini yapabilirsiniz.
  • Buzbolabının dış yüzeyini yumuşak bir bez ve arap sabunu ile silebilirsiniz.

 

Top