Ankastre Ocak Tamiri

ANKASTRE OCAK TAMİRİ

Gazlı ocak tamiri , bir evin ve yemek sektörünün en önemli mutfak ekipmanıdır. Ankastre gazlı ocak kullanımı hemen her evde tercih edilen ürünlerdir. Evlerin dışında yemek sektöründe de kullanılan endüstriyel ocaklar bulunmaktadır. Evinize ya da işletmenizin mutfağına alacağınız ocak ekipmanınızın bakımı yaptırmak ve gazlı ocak tamiri için konusunda uzman ve tecrübeli ekiplerle çalışan Pendik Ankastre Ocak Tamir Servisi Çözüm Teknik en doğru tercih olacaktır.

Ankastre gazlı ocak kullanımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ocaklardan en üst seviyede verim almak için ocak tercih ederken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.
 Ankastre ocak kullanımında tercih ettiğiniz ocakların üzerinde kullanacağınız tencerelerin ölçüsü ve tabanlarının düz olması önemlidir.
 Kullanılacak tencere ölçüsü ile gaz alevinin boyutu uyum içinde olmalıdır. Yani gaz alevi tencere kenarlarından taşacak şekilde olmamalıdır.
 Gazlı ocak kafa ve şapkaları asla bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır.
 Tüplü ocak modellerinde tüpün yeri aşırı sıcakta ya da soğukta olmamalıdır.
 Gazlı ocak bakımı, düzenli olarak yıllık bakımı yaptırılarak kullanılmalıdır. Bu bakım gaz sistemlerinin doğru ve sağlıklı şekilde çalışması için önem arz eder.
 Gazlı ocak kullanımında ocak gözleri düzenli olarak temizlenmelidir. Gaz alevi mavi renk olmalıdır. Alevlerin düzgün şekilde çıktığına dikkat edilmelidir.
 Enerji tasarrufu için kapaklı tencere ve tava tercih ederken, tencere büyüklüğüne göre ocak gözünün seçilmesi gereklidir.

Elektrikli ocak mı gazlı ocak mı tercih edilmelidir?

Birçok kişi elektrikli ya da gazlı ocak konusunda tereddüt etmektedir. İkisi arasında da bazı farklar bulunmaktadır. Gazlı ocaklar ısıyı kaba hemen geçirirken elektrikli ocaklarda bu süreç uzamaya başlar. Elektrikli ocaklarda indüksiyonlu ocaklar bu konuda daha iyidir. Kabı ısı kaynağı olarak kullanır ve elleri yakmaz. Gazlı ocakta istenildiği zaman ısıyı yükseltip alçaltma olanağınız varken elektrikli ocakta bu süre biraz daha beklemenize neden olabiliyor.

Gazlı ocaklarda hızlı pişmesi gereken yemekleri daha kolay yaparken elektrikli ocaklarda uzun süre beklemeniz gerekir. Elektrikli ocaklar daha yüksek ısı seviyelerine çıkabilirken gazlı ocaklarda bunu yapamazsınız. Temizleme açısından elektrikli ocaklar daha kolay temizlenir. Gazlı ocaklarda temizlik biraz daha zorlaşmaktadır. Çünkü gazlı ocakların yüzeyleri elektrikli ocaklara göre daha kaygan ve yapışmaz değildir. Bu yüzden gazlı ocaklar biraz daha zor temizlenmektedir. Her ikisinin de kullanım amacı ve tercih sebebi farklı olabiliyor. Ancak siz de kendi kullanım amacınıza göre tercih yaparak nefis yemekler yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Top